Susitikimas su Ramūnu Matoniu ir Mindaugu Nefu

Susitikimas su Ramūnu Matoniu ir Mindaugu Nefu

Pirmieji šio sezono „Kito varianto” lyderiai – Ramūnas Matonis ir Mindaugas Nefas.

Apie policiją

Ramūnas Matonis – pastaruoju metu daugelio atpažįstamas, nes kiekvieną šeštadienį šoka TV3 televizijos projekte „Šok su manimi“.
Tikslų siekimas Ramūną Matonį atvedė ir į policiją – mėgo sportą, todėl karininko arba policininko specialybės atrodė vienintelės, kur galima studijuoti ir kartu intensyviai sportuoti. Tad po mokyklos pasirinko policijos akademiją. Beje, penkiakovės čempionas Andrejus Zadneprovskis taip pat dirba policijoje, o krepšininkas Ramūnas Šiškauskas mokėsi kartu su Ramūnu Matoniu policijos akademijoje.
Ramūnas savo karjerą pradėjo nuo žemiausio laiptelio – patruliavo gatvėse. Ramūnas mano, jog aukštesnių lygių policijos pareigūnai, kurie yra ir protingesni, ir profesionalesni, turėtų daugiau bendrauti su visuomene, tuomet ir nuomonė apie šią instituciją gerokai pakistų.
Salė išsižiojusi klausėsi Ramūno pasakojimo apie jo darbo metus, praleistus dirbant kalinių priežiūros skyriuje. Tai darbas, kuomet kasdien susiduri su nusikaltėliais, nepasižyminčiais mandagiu elgesiu, ir truputį sužvėrėji, todėl šioms pareigoms reikalinga rotacija.
Šiuo metu Ramūnas Matonis yra Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Komunikacijos skyriaus laikinasis vadovas, policijos komisaras. Ramūno vadovaujamo skyriaus pagrindinė funkcija – informuoti visuomenę apie policijos veiklą. Ramūnas įsitikinęs, jog 90 % policijoje dirbančių žmonių yra sąžiningi ir atsidavę savo darbui, o likę 10 % uniformuotų nusikaltėlių anksčiau ar vėliau bus išaiškinti.
Susitikimas su Ramūnu virto įdomiu dialogu. Moksleiviai ir savanoriai aktyviai klausinėjo, ar pažeidžia policijos pareigūnas eismo taisykles ir kaip pavyksta išsisukti nuo baudų; kada galima panaudoti šaunamąjį ginklą; kokie privalumai dirbant policijoje; koks efektyviausias būdas sudrausminti nusikaltėlį ir kaip komisaras pradėjo šokti salsą.

Apie patriotiškumą

Šiek tiek santūresnis, tačiau ne ką mažiau apie savo nuveiktus darbus galintis papasakoti Mindaugas Nefas – antrasis susitikimo lyderis. Pokalbį Mindaugas pradėjo paklausdamas susirinkusiųjų, ar jie žino, kad šiuose ISM universiteto rūmuose kadaise buvo įkalintas rašytojas Adomas Mickevičius ir čia sukūrė „Konradą Valenrodą“.

Mindaugas Vilniaus Pedagoginiame universitete apsigynė istorijos bakalaurą, o šiuo metu mokykloje dėsto istoriją ir politologiją. Į Šaulių sąjungą atėjo dar būdamas moksleiviu, paveiktas koviniu filmų ir berniukiškų žaidimų, bet jau po pusmečio suprato, jog vienas iš jo tikslų – savo darbu tarnauti tėvynei. Mindaugas aktyviai veikia šioje organizacijoje, buvo Jaunųjų šaulių vadas, vėliau dirbo Krašto apsaugos ministerijoje Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotoju.
Tačiau patriotu galima būti ir nebūnant šauliu ar policininku. Netgi buvimas šiame susitikime, anot Mindaugo, yra savotiška patriotiškumo išraiška, nes nedaugelis jaunų žmonių šitaip leidžia penktadienio vakarą siekdami sužinoti daugiau. Į klausimą „Kodėl šiandien kariuomenė nėra patriotiška?“ Mindaugas atsako klausimu: „O kodėl ji turi būti patriotiška, jei didžioji dalis visuomenės nėra patriotiška?” Kariuomenė – visuomenės atspindys. Taip pat ir Seimas, ir Vyriausybė ir t.t.
Kitas aspektas, susijęs su patriotiškumu – žmonių emigracija. Analizuodamas istorinius įvykius Mindaugas pastebi, jog ir praeityje daug lietuvių išvykdavo, tarpukariu emigravo tiek pat, kiek ir dabar, ir tik 11% jų sugrįžo į Lietuvą. Istorija linkusi kartotis, tad reikia labai pasistengti, kad mes neišnyktume, o kartu neišnyktų ir mūsų patriotiškumas.
Mindaugas Nefas yra aktyvus lietuvybės propaguotojas, todėl su liūdesiu konstatuoja, jog mūsų šalis vis dar turi didelį nepilnavertiškumo kompleksą. Esame ne ką kvailesni ar mažiau gabūs nei kitų šalių gyventojai, todėl neturėtume vergiškai lankstytis ir vienareikšmiškai priimti ir propaguoti svetimas idėjas. Turėtume aukščiau kelti galvas, nes tikrai turime tam pagrindo.

Viltė Glodenytė
Visuomet pozityvus ir su šypsena,
Tavo „Kitas variantas“

Submit a Comment