Susitikimas su Gustavu Jankausku - KITAS VARIANTAS

Susitikimai su lyderiais – Gustavas Jankauskas

Aš labai skeptiškai žiūriu į tokius epitetus kaip lyderis, fenomenas, unikalus… Kas yra tas lyderis? Ar tai žmogus, kuris turi geresnį darbą, geresnį automobilį, o gal geresnį namą geresnėje Vilniaus vietoje nei aš ar Tu? Gal tai yra žmogus, kuris būdamas 29-erių užima geresnes pareigas nei užimsiu aš, būdama 39-erių?
Lyderis yra toks žmogus, kuris visa tai turi, bet nemano, kad yra kažkuo geresnis už mane ar Tave. Ir jis tikrai nemano, kad Tu ar aš esam geresni už jį.
Gustavas Jankauskas kaip tik ir yra toks žmogus – lyderis. Gal jis ir neturi geresnio automobilio ar gražesnių akinių, bet jis turi daug ambicijų, kurios ir padėjo jam tapti tuo, kuo jis yra dabar – „Euro vaistinės“ generaliniu direktoriumi.
Dalyvavimas susitikime su juo privertė mane susimąstyti, ar būdama 29-erių aš būsiu pasiekusi tiek, kiek pasiekė jis. Juolab, kad būdama vienuolikos dar nepardavinėjau laikraščių, o šiltai gulėjau lovoje ir mėgavausi vaikyste. Tačiau, kaip jis pats sakė, aš jau turiu daugiau galimybių nei turėjo jis, nes esu čia – „Kito varianto“ gretose.
Gėda prisipažinti, bet kai Gustavas visų, buvusių auditorijoje, paklausė, kas turi gyvenimo tikslą ar tikslus, aš nepakėliau rankos. Neturiu. Tiksliau – neturėjau. Dabar turiu. Gal atrodys juokinga, bet sieksiu, kad sulaukusi 29-erių stovėčiau prieš jaunus (ir nelabai) „Kito varianto“ moksleivius ir savanorius toje pačioje Vilniaus dizaino kolegijos auditorijoje (F4) ir pasakočiau savo sėkmės istoriją. Ačiū Gustavui, dabar turiu ko siekti ir dėl ko stengtis.
G. Jankauskas visuomet buvo ambicingas ir kupinas svajonių, kurios jo nepalieka ir dabar – norėtų būti nemirtingas ir valdyti pasaulį. O apie ką svajoji Tu? Gustavas ne kartą pabrėžė, kad yra labai svarbu norėti ir gebėti ne tik svajoti, bet ir stengtis. Vienas iš jo „dievukų“ Michael Jordan yra pasakęs: „Aš visada susitaikysiu su pralaimėjimu, bet nesusitaikysiu nepabandęs“. Todėl yra būtina, netgi privaloma, svajoti ir stengtis, juk pati paikiausia ir nerealiausia svajonė kada nors gali virsti tikrove ar bent kažkuo arti jos.
Gustavo sėkmės paslaptis – supratimas, kad niekas nėra duota ir viską, ką turi, gali labai greitai prarasti; nuolatinis tobulėjimas, tikėjimas, kad gali viską pakeisti.
Ar pameni, ką nusipirkai už pirmuosius pinigus, kuriuos uždirbai savo juodu prakaitu? Tai buvo kažkas, ko Tau reikėjo tada, o dabar net nepameni, kas tai buvo. Bent jau aš negaliu prisiminti. Štai Gustavas už pirmą savo atlyginimą nupirko mamai gėlių.
Galėčiau sėdėti ir ilgai ilgai rašyti apie tai, ką šis lyderis gero pasakė tą paskutinį rugsėjo penktadienį, bet Tau nusibostų skaityti, todėl žemiau pateiksiu patarimus, kuriuos Gustavas davė Tau ir Man – Mums:

 • Kiekvienas gauname tiek, kiek esame verti. Įrodyk, kad esi vertas daugiau nei turi;
 • Būk ambicingesnis;
 • Pinigai tėra priemonė pasiekti tikslus;
 • Fantazija – Tavo geriausia draugė;
 • Atidėliojimas – blogybė;
 • Laimė nėra įvykis, tai procesas, nuolatinė kelionė. Būk laimingas;
 • Nešvaistyk laiko ir jėgų dalykams, kurių negali pakeisti;
 • Visada jauskis laisvai ir nepamiršk savirealizacijos;
 • Eidamas į pokalbį dėl darbo pasidomėk apie įmonę, pasiruošk kelis klausimus, pinigų klausimą palik kitam etapui (prašyk daugiau, nei esi vertas) ir būtinai apsirenk tvarkingai;
 • Bet kokią sėkmę būtina švęsti;
 • Taupyti reikia kiekvieną mėnesį, po truputį ir nuo pat pradžių;
 • Tobulėdami nepraraskit gyvenimo džiaugsmo;
 • Kai viskas nesiseka – nusiramink ir dirbk toliau, nusiramink!

Gustavas ragina nenustoti svajoti ir nepamiršti ambicijų. Nebijoti norėti ir nebijoti daryti, nes Jūs tai tikrai padarysit. Jeigu norite atrodyti velniškai protingu žmogumi, perskaitykite citatų knygą, tada niekam nekils abejonių, kad esat beprotiškai daug perskaitę!
Aš patarčiau siekti maksimalaus malonumo, patiriant minimalų skausmą (to siekia ir Gustavas, matyt, jam neblogai sekasi!).
P.S. Gustavas bendrauja vadovaudamasis betarpiškumo, atvirumo, savitarpio pagarbos bei pagalbos principais, tad, jeigu manai, kad Jis gali Tau kaip nors padėti, o galbūt manai, jog Tu gali padėti Jam, nedvejodamas rašyk : gustavas.jankauskas@gmail.com. Atsakymo tikrai sulauksi!!!
P.P.S. „Kas kitas gali pakeisti Lietuvą ir pasaulį padaryti geresnį, jeigu ne Mes?!

Gintarė Petrauskaitė
Visuomet pozityvus ir su šypsena,
Tavo „Kitas variantas“

Submit a Comment