Šiuolaikinis jaunuolis – šiurkštus stačiokas ar meniškas mąstytojas? - Kitas Variantas

Šiuolaikinis jaunuolis – šiurkštus stačiokas ar meniškas mąstytojas?

Dažnai tenka išgirsti nuomonių, kad dabartinis jaunimas – siekių neturinčios asmenybės, norinčios gauti viską iš karto. Bet ar tikrai galime taip apibendrinti ir surikiuoti visus pagal vieną standartą? O ką, jei iš tiesų, šiandienos jaunas žmogus – kūrybingas individualistas, trokštantis gerai pažinti save? Apie stereotipus, baimių nugalėjimą ir savo siekius kalba organizacijos KITAS VARIANTAS vienas iš „Susitikimų su lyderiais” dalyvių, populiarus tarp jaunimo video kūrėjas iš Kauno – Omantas Jokubaitis.

 

Savęs atradimas

Kaip dažnai visuomenės esame mokomi bėgti nuo savęs? Kiek kartų mokykloje išgirstame žodžius apie matematikos ar anglų kalbos žinių būtinybę, tačiau kaip dažnai nutylima apie savęs pažinimą? Tai jokiu būdu nėra akmuo į mokyklų daržą, tiesiog akivaizdus pavyzdys, kad jaunas žmogus privalo daug nuveikti vien tam, kad išsiaiškintų, ko nori gyvenime. Omantas Jokubaitis savo mokyklos metus prisimena taip: „Buvau labai meniškas, muzikos pamokose dainuodavau su mergaitėmis, nes berniukai jų nelankė.“ Pašaukimas menui niekur nedingo, tačiau priimti save tikrą, be kaukių, nebuvo lengva. Sunkumų kėlė standartinio mąstymo vaikai, nenorintys išsiskirti iš minios. Gal todėl Omantas ir šiandien užsukęs į mokyklą sako matantis, kad labai daug jaunų žmonių nori pripažinimo: „Jie nori palaikymo iš aplinkos. Tai yra blogai. Labai daug žmonių daro tą patį ką ir visi – rengiasi taip pat, elgiasi taip pat, siekia to paties. „Gal čia ir slypi didžiausia jaunimo problema – baimė būti kitokiu, nesaugumo jausmas einant savo, o ne visų pramintu keliu?

Svarbiausia – daryti

Dažnas jaunuolis, matyt, susiduria su vidiniu konfliktu – eiti ten, kur šaukia vidiniai poreikiai, ar rinktis tą kryptį, kaip ir visi, kad netektų patirti bendraamžių nesupratimo? Kitas vertus, juk kiekvienas esame asmenybės, mums svarbu atskleisti save, jausti, jog esame priimami tokie, kokie esame iš tikrųjų. Tad kaip nugalėti tą baimę? Į šį klausimą paprastai atsakė Omantas: „Tiesiog daryti. Reikia tiesiog daryti, bandyti, apsiprasti, lipti truputį po truputį per save. Reikia bandyti. Jeigu nori, Tu turi daryti.“ Ir čia puikiai tinka jo paties pavyzdys: Senojo Kauno projektas, vykdomas Facebook erdvėje. Šis projektas gimė spontaniškai, iš noro tiesiog žmonėms priminti apie nostalgiškus senus Kauno laikus. Omantas rinko nuotraukas, jas publikavo ir vis dar publikuoja Facebook puslapyje. Štai čia ir pasitvirtina jo mintis, kad reikia tiesiog imti ir daryti. Kito kelio savo tikslams pasiekti tiesiog nėra.

Autoritetų svarba

Pokalbio metu jaunasis video kūrėjas ne kartą pabrėžia, kad ieškant savęs labai svarbu turėti gerą pavyzdį, į kurį galėtum lygiuotis. Pačiam Omantui tai – krikšto tėtis. Nuo mažų dienų Omantas labai gerbė krikšto tėčio nuomonę ir didžiuodavosi bei vis dar didžiuojasi gaunamu jo pripažinimu. O paklaustas apie geriausią dieną savo gyvenime, jis nė negalvojęs iš karto atsako: „Kai mama pradėjo žiūrėti mano sukurtus video ir pasakė, kad aš esu juokingas.“ Autoriteto turėjimas svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime, kodėl? „Žmonės auga ir turi lygiuotis į kažką, kad nenuklystų nuo savo kelio.“ Autoritetas vienas svarbiausių dalykų, nes leidžia turėti siekį ir nepalūžti, bandant jį pasivyti.“ – sako Omantas. Kauniečiui didžiausia varomoji jėga yra tėvų palaikymas ir veiklos teikiamos emocijos.

Tad, visgi, ar tikrai šiandienos jaunas žmogus nekantrus, įnoringas maksimalistas? Panašu, kad jis tiesiog visuomenės stereotipų įkalinta ryški asmenybė, dažnai pamirštanti, kaip svarbu pažinti savo troškimus. Omantas Jokubaitis vienas iš tų jaunuolio pavyzdžių, kuriais galima sekti. Tam, kad įgautum drąsos, ryžto ir noro eiti savo keliu, o tada jausti pasididžiavimą savimi ir tą malonų virpulį viduje, pasiekus savus tikslus.

Justina Dagilytė,
Visada pozityvus ir besišypsantis,
Tavo „Kitas Variantas“

Submit a Comment