Santykiai – kaip lipimas į kalną susirišus viena virve

Santykiai – kaip lipimas į kalną susirišus viena virve

Esu girdėjusi klausimų ir apgailestavimų: „o jei būtum pasirodžiusi prieš dvidešimt metų“, „kur tu buvai prieš aštuonerius metus“ ir t.t. Ar jie nenuvilia, neskaudina, nepalieka galimybių? Norėčiau žinoti – kuo blogas laikas yra dabar?

Žmonės susitinka tuomet, kai yra vienas kitam reikalingi – pačiu tinkamiausiu metu. Net yra posakis „pats tinkamiausias laikas yra DABAR, pats tinkamiausias žmogus – esantis šalia“. Ir kad įvertintum žmogaus unikalumą jau dabar, turi jį gerai įžvelgti ir suvokti.

Mums svarbu būti ypatingiems, nepakartojamiems, svarbiems. Ir tokio pat ypatingo draugo norime šalia. Tiesa? Kad būtum visapusiškai įdomus ir tokį pat žmogų sutiktum – turi tobulėti. Ne laukti, kad kitas pakylėtų ir rastų perlus tavyje – kaip juos rasti, jei neįsidėjai? Vieni mąsto – štai, susirasiu antrą pusę ir prasidės nuostabus gyvenimas – įvairi veikla, įdomūs pomėgiai, viršūnių siekimas. Bet ar tikrai? Ką pats gali antrai pusei pasiūlyti? Kuo ją sudominsi? Kuo patrauksi? O jei atsiras draugas, bet tavęs neįkvėps, nepakels, bus neįdomus, lauks įkvėpimo ir paramos?

Man žavūs žmonės, turintys vidinės ugnies – verda, dega, kepa, lekia, turi daugybę idėjų, užsiėmimų, pomėgių, geba sudominti kitus. Tokie žmonės yra tarsi viesulai, įtraukiantys kitus į savo sūkurį. Kaip manote, ar jie laukia, kol juos kas nors įkvėps? Nemanau. Jie domisi daug kuo, šviečiasi, išbando daugybę dalykų, kad rastų save. Kad savo širdis prikrautų lobių, naudojasi ne tik knygomis, bet taip pat lanko paskaitas, seminarus, naršo internete (ieškodami informacijos), bendrauja, kolekcionuoja nuomones ir požiūrius, ir tuomet daro savas išvadas. Jie TOBULĖJA – atranda, praranda, nusivilia, nustemba, klysta, ir vėl bando. Kol randa save, įgyvendina svajones. Su tokiu žmogumi smagu ir įdomu bendrauti.

Tačiau, bendravimas su tokiu nenustygstančiu žmogumi kartu yra ir iššūkis. Kai norime būti patrauklūs, kažkuo nustebinti, pasirodyti geresni, tampame ir patys iššūkiu – nestovėti vietoje ir nelaukti. Bendravimas – informacijos, nuomonių, emocijų mainai. Tada įvyksta vienas kito papildymas ir augimas kartu – atrasti, prarasti, nustebti ir mėgautis gyvenimu. Tokie santykiai – kaip lipimas į kalną susirišus viena virve: tu palipi, tave pastumia, tuomet tu patrauki į viršų.

Būkite smalsūs, žingeidūs, nepatiklūs, norėkite viską patikrinti, išbandyti. Kraukite sielas ir širdis lobių, kad vieną kartą sutiktam „viesului“ galėtumėte pasakyti – „Kur tu buvai visą mano gyvenimą?“.

 

Rasa Ladygaitė

Visuomet pozityvus ir su šypsena,

Tavo „Kitas variantas”

Submit a Comment