Susitikimas su Rolandu Vilkončiumi

Rolandas Vilkončius moksleiviams atskleidė savo sėkmės formulę

Neformalaus ugdymo organizacija „Kitas variantas“ tęsia renginių ciklą „Susitikimai su lyderiais“. Kovo 18-osios vakarą prožektorių šviesoje – radijo balsas, televizijos renginių vedėjas, buvęs LNK kanalo savireklamos direktorius – Rolandas Vilkončius. Susitikimas nebuvo panašus nei į motyvacinį seminarą, nei į paskaitą – tai buvo pokalbis su svečiu, kuris pasidalino savo mintimis apie sėkmę, laimę ir gyvenimo tikslus.

Sėkmės daigai vaikystėje

R. Vilkončius teigia nuo mažumės buvęs žingeidus ir mokykloje besimokęs aukščiausiais balais. Rezultatai tikslų, išsikeltų sau vaikystėje, šiandien jau yra įgavę taip trokštamą pavidalą. Kažkada gautas pirmasis trisdešimties litų atlyginimas „vokelyje“, pasirodo, irgi buvo žingsnis tikslo link – tikslo, kuris gimė dar visai mažo berniuko vaizduotėje. „Kas yra sėkmė?“ – klausia R. Vilkončius. Šiandien jam tai – gerai besimokantys du sūnūs, gamtos ramybė bei patys mažiausi dalykai atnešantys neaprėpiamus džiaugsmus. Bendras vardiklis šioje formulėje – kryptingas ėjimas tikslo link, nors pats vakaro oratorius ir pripažįsta, kad karjeros pradžioje skeptiškų žvilgsnių sulaukė net ir iš pačių artimiausių žmonių. Tačiau jo patirtis įrodė, kad nenutolęs nuo gamtos bei nuojauta besivadovaujantis žmogus gyvenimo klystkeliuose visad geba pasirinkti teisingai, ypač jei nestokoja vidinio įkvėpimo, kuris visad nutiesia kelią į sėkmę.

Pramogų verslo sureikšminimas

Intriguojantis klausimas iš vakaro vedėjo Pauliaus lūpų: ar pagrįstas visuomenėje sklandantis stereotipas, jog dauguma garsių žmonių – „pasikėlę“? Čia medalis turi dvi puses – galima teigti, jog pati rinka ir sukuria šį susireikšminimo burbulą. Tačiau sulig pirmaisiais vakaro svečio žodžiais tampa aišku – Rolandas Vilkončius – jauki, inteligentiška ir susižavėjimą kelianti asmenybė.
„Tiesa yra svarbiau už meilę“, teigia R. Vilkončius. Pasak jo, tik atvirumas skatina progresą, būtent jis ir turėtų būti tvirčiausias asmenybės pamatas. Ši kitoniška, pagarbą kelianti pasaulėvoka auditorijoje sukelia šurmulį ir artėjančią klausimų laviną.

Sėkmingo vedėjo „anatomija“

Pasigirsta, matyt, daugelio vakaro dalyvių mintyse kirbėjęs klausimas: „Kokie yra sėkmingo vedėjo bruožai? Kokios savybės atveria kelią į šią pramogų industriją?“ Vakaro svečias šypteli – atsakydamas jis pabrėžia, kad nuo vaikystės buvo paniręs į knygų skaitymą, milžinišką įtaką jo karjeros pasirinkimui turėjo ir aplinka. Kaip vieną svarbiausių savybių R. Vilkončius pažymi žingeidumą, taip pat svarbi reprezentatyvi išvaizda, iškalba bei charizma. Tačiau šios savybės nėra taikytinos tiktai sėkmingam televizijos veidui, tai universalus svarbių bruožų rinkinys, pravartus įvairiose gyvenimo srityse, reikalingas tikslui pasiekti ir iššūkiams įveikti. Kalbant apie televizinę hierarchiją, vakaro svečias pastebi, kad televizija – tarsi įnoringa moteris, ir šioje industrijoje kelias niekada nebūna klotas rožėmis.

Aistė Semėnaitė
Visuomet pozityvus ir su šypsena,
Tavo „Kitas variantas”

Submit a Comment