Susitikimas su Rita Žliobaite

Rita Žliobaitė: aktorystės ir psichologijos derinys įkvėpė moksleivius

Balandžio 9 d., ketvirtadienį, 18 val. Menų Spaustuvėje įvyko „Kito Varianto“ organizuotas susitikimas su filmo „Traukinio apiplėšimas, kuri įvykdė Saulius ir Paulius” aktore Rita Žliobaite. Nauja kino aikštelės žvaigždė, kuri yra baigusi ir „Kito Varianto“ mokymus, papasakojo moksleiviams apie savo gyvenimo vingius, lydėjusius ją nuo psichologijos iki aktorystės.

„Nežinau, kas mane privertė. Na toks keistas jausmas, net pati nesupratau, tiesiog atsistojau ir pasakiau: aš norėčiau būti aktorė. Atsisėdau ir tik tada pagalvojau“- apie patirtį „Kitame Variante“ pasakojo Rita Žliobaitė. Būtent tai ir lydėjo ją į tolimesnius šio kelio apmąstymus. Net ir nusprendusi, kad nori tapti aktore, minties apie psichologijos mokslus ji nepaleido.

Psichologė vs. aktorė

12 klasėje, ruošdamasi egzaminams, R. Žliobaitė aiškiai žinojo, kad nori studijuoti psichologiją. Tačiau viduje kirbėjo ir troškimas paragauti aktorystės duonos. Šiuo metu derindama abi sritis, Rita yra įsitikinusi, kad jos turi sąsajų. Jos manymu, psichologija yra daugiau teorinis mokslas, padedantis suprasti žmogų. Skaitydamas vadovėlius, knygas, bandai aiškintis, kaip veikia žmogaus protas ir stengiesi atrasti būdą jam padėti. „Aktorystė, teatras leidžia matyti žmogų, jo veiksmus, konkrečius personažus ir tada pradėti praktinę psichologijos dalį – pritaikyti sukauptas žinias apie žmogų. Kita vertus, teorinės žinios apie galimus elgesio motyvus padeda kuriant vaidmenis“ – patirtimi pasidalino R. Žliobaitė. Mergina tikina, kad po filmo premjeros daug pasikeitimų savo gyvenime neatrado: „Autografų dar neprašo, bet kartais važiuojant troleibusu kas nors nusišypso. Būna keista. Kartais net pamirštu, jog kažkur filmavausi”.

Stereotipas – viskas dėl grožio?

Jauna aktorė pabrėžia, kad kine išvaizda yra pakankamai svarbi. Vis dėlto, tai neprivalo būti tobulas grožis – svarbiausia išskirtiniai bruožai, kurie charakterizuoja tam tikrą tipažą. R. Žliobaitė teigia, kad režisieriai dažniausiai ieško žmogaus, turinčio savitų bruožų, vidinio žavesio bei charizmos. Tobuli žmonės nėra labai įdomūs, į juos gražu žiūrėti, tačiau tokiems gali trūkti vidinės energijos, originalumo.„Kiekvieną savo trūkumą galima paversti privalumu, išskirtinumu. Jeigu moteris, kurios išvaizda visiškai ideali (gražūs plaukai, nagai, akys, kūnas ir t.t.), yra neįsimenanti, į ją nebus įdomu žiūrėti.“

Padrąsinimas moksleiviams

Būsima psichologė skatino moksleivius ieškoti savo individualumo, unikalumo. „Pirmiausia, privalote atsakyti sau į klausimą: ką turiu daryti, kad tapčiau nepakeičiamas tam tikroje srityje? Būti tokiu, kokio dar nėra. Ką galiu duoti žmonėms, kokią naudą suteikti visuomenei?“. Anot Ritos, tik tvirtas žinojimas, kuo galiu būti naudingas aplinkiniams, garantuos tai, jog visada turėsi darbą. Mintys apie tai, kad nepasiseks ir visi kiti į tave žiūrės priešiškai, nepalieka erdvės reikštis talentui, tobulėti ir augti. Aktorystės duonos paragavusi R. Žliobaitė mielai pasidalino ir savo patirtimi „Kitame Variante“. Mergina teigė, jog tai, ką gavo mokymų metu, turėjo didelės reikšmės jos aktorystės kelio pasirinkimui. „Manau, kad ši organizacija, jos vykdomi mokymai yra labai geras šaltinis įrankių, kuriuos po to gali naudoti gyvenime. Jie padeda tau gyventi geriau, lengviau, smagiau ir įdomiau. Būtent tokį matau „Kitą variantą“.

Joana Kaduškevič

Visuomet pozityvus ir besišypsantis

Tavo „Kitas variantas“

Submit a Comment