Potencialai be kaukių - KITAS VARIANTAS

Potencialai be kaukių – KITAS VARIANTAS

„Duok žmogui kaukę ir jis tau pasakys tiesą“, teigė airis Oskaras Vaildas (Oscar Wilde), gimęs ir gyvenęs stereotipų bei konservatyvumo amžiuje, kur minties laisvė, kaip saviraiškos forma, buvo mažų mažiausiai laikoma neadekvačiu elgesiu. Tačiau šiandienos paveikslas keičiasi – visuomenė žengia vis didesnius žingsnius intelektinės evoliucijos kelyje, kur jaunam žmogui nepakanka dailių pieštukų, sąsiuvinių ir kuprinės ant pečių. Šių dienų jaunuolis savo žingeidumu bei galimybių potencialu jau yra sugriovęs ne vieną konservatyvumo šabloną.

Savaime suprantama, jog jaunosios kartos akyse matoma „ugnelė“ nekurstoma gali virsti blėstančiu rūku. Šiandien dar nemažai moksleivių nežino, ką veiks baigę mokyklas. Kodėl? Tradicinę švietimo sistemą galima apibūdinti monotonišku peizažu: tamsi klasės lenta, suolų eilės su mokiniais ir mokytoju priešaky. Matyt, tai pirmasis atspindys, iškilęs vaizduotėje, bet ar yra KITAS VARIANTAS?

Formuojantis naujai, visapusiškai, interaktyviai visuomenei iškyla nauja alternatyva – neformalus ugdymas. Dauguma apie jį yra girdėję, tačiau ar suprantame, kas jis yra? Šios alternatyvos praktikoje svarbu ne tai, kaip įvardijami tam tikri dalykai, bet tai, kas vyksta iš tikrųjų. Neformalus ugdymas jaunam žmogui suteikia savąją erdvę, kurioje jis, nebijodamas aplinkos poveikio, gali išbandyti save. Suprantama, jog ši veikla išugdė ne vieną ir ne dvi pasisekimo sulaukusias, laisvas, drąsias, mąstančias asmenybes.

Lietuvoje gausu organizacijų, kurių pagrindinis tikslas yra neformalus jaunimo ugdymas, tad kaip nepasiklysti šioje galybėje ir atrasti geriausią variantą? „KITAS VARIANTAS“ – savanorišku pagrindu veikianti neformalaus ugdymo organizacija, vienintelė Lietuvoje jau šešerius metus rengianti NEMOKAMUS tęstinius mokymus 14 – 19 metų moksleiviams. Bendradarbiavimas, svajonės, kūrybiškumas, susikaupimas – tai tik kelio pradžia, kurio pabaigoje moksleivis nebėra statistinis vienetas, nežinantis savo tikslų. Penkių etapų mokymų programa, trunkanti nuo 1 iki 1,5 metų, tai variantas, kurį pasirinkęs jaunas žmogus tampa pilnaverte ASMENYBE.

Aistė Semėnaitė

VšĮ KITAS VARIANTAS

Submit a Comment