Pažink save - Kitas Variantas

Pažink save

Nugirdau frazę: „žmogus nelaimingas, jei jam nepavyksta puoselėti gražių santykių su žmonėmis. Jis gali  daug ką pasiekti: turėti tobulą karjerą, didelius namus, bet jei neturės artimo žmogaus, jis jausis nevykėliu ir nevisaverčiu.“ Tikrai taip. Be draugo nesijauti pasiekęs svajonę.

Pradėkime nuo pradžių. Kad santykiai būtų sėkmingi, būtina bendrauti. Ne šiaip bendrauti, o daryti tai nuoširdžiai: išsakyti džiaugsmus, skausmus, svajones, priekaištus, paskatinimus, baimes. Dar svarbiau tinkamai išklausyti ir tinkamai suprasti, ką norima pasakyti. Dažnai žmonės nesusikalba, nes girdi, ką nori girdėti, o ne tai, kas yra sakoma. Mokykimės klausyti.

Antra – jausmai ir emocijos. Juos reikia jausti ir spėti atpažinti. Gal kartai visai vaikiškai – apibūdinti emociją: ką jauti, ką nori daryti, sakyti, kaip nori, kad kiti reaguotų. Neišjausti, nesuprasti jausmai neleidžia bendrauti, laisvai kvėpuoti, veikti. Jautiesi sutrikęs ir pasimetęs.  Išmokime pažinti ir jausti. O pažinus su tuo gyventi.  Pykti, liūdėti, nusivilti, bijoti, džiaugtis yra normalu.

Trečia – kelias į laimę. Dažniausiai neišverktos ašaros kyla dėl nepažintų jausmų ir neišsakytų žodžių. Mes bijome būti silpni, mus nuskriaudė, nepavyko, ką kiti pagalvos. Bijome ir įžeisti, nes negražu, nemandagu, taip negalima. Kodėl? Ir ar tikrai? Neskatinu keiktis, muštis ar grasinti, bet ir neigiamus jausmus galima išreikšti tinkamai, o tada konstruktyviai išspręsti  problemas – kaip sakoma, „taip kaip suaugę“.

Neišverktos ašaros gali būti ir iš laimės – nebijokite parodyti laimės ir labai svarbu kitu žmogumi nuoširdžiai pasidžiaugti.

Suprask save, pažink, išmok gyventi su savimi.

Būk drąsus, laisvas, bendraujantis ir jaučiantis.

Rasa Ladygaitė

Visuomet pozityvus ir su šypsena,

Tavo „Kitas variantas”

Submit a Comment