Pažink save – Kitas variantas - Kitas Variantas

Pažink save – Kitas variantas

Praėjusį savaitgalį Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija sulaukė neformalaus ugdymo organizacijos VšĮ „Kitas variantas“ mentorių iš Vilniaus. Visi aktyvūs, naujų žinių bei potyrių ištroškę mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su trimis be galo žaviais bei įkvepiančiais lektoriais – Mažvydu Puidoku, Viktoru Šeriu bei Vaida Trijonyte, bei sudalyvauti visą dieną trukusiuose mokymuose.

Atvykę į renginį išsitraukėme lapelius, kurie mus suskirstė į tris grupes. Po trumpo aptarimo mokymų pradžioje, kurio metu išsikėlėme dienos tikslus bei truputį susipažinome, mūsų laukė atskiros paskaitos skirtinguose kabinetuose.

Pirmoji paskaita, į kurią keliavome mes, – savęs pažinimo menas, kurio mokė Viktoras Šerys. Daugiau nei valandą trukusio užsiėmimo metu sužinojome, kokią įtaką mūsų asmenybės kūrimui turi aplinka, kaip galime mažais žingsneliais žengti pozityvaus mąstymo bei gyvenimo link. Susipažinome su aukštos bei žemos savigarbos požymiais. Atlikome turbūt sunkiausią užduotį, kokia kliuvo visos dienos metu, – surašėme 10 geriausių savo asmeninių savybių. Diskusijų metu vieni su kitais pasidalinome asmenine patirtimi bei įvairiais patarimais, kuriuos, be abejo, tikrai panaudosime.

Antrojoje paskaitoje mus pasitiko žavioji Vaida. Šį kartą ne tik kalbėjome, bet ir veikėme. Sužinojome kritinio mąstymo sąvoką bei kiekvienas savyje atradome tam nors kruopelę talento. Galėjome pasijausti lyg geriausi advokatai, išsitraukdami situaciją ir argumentuotai prieštaraudami likusios grupės nariams, kurie norėjo pakeisti mūsų nuomonę. Tai mums visiems buvo savotiškas iššūkis, su kuriuo daugiau ar mažiau visi susidorojome. Vaida padrąsindama sakė, jog to galima kuo puikiausiai išmokti dažniau treniruojantis. Užsiėmimo pabaigoje surengėme konferenciją, kurios tema susijusi su didžiausia šių dienų gimnazistų aktualija – šimtadieniu. Vienas po kito sėdome į šimtadienio organizatoriaus kėdę bei turėjome atsakinėti į „žurnalistų“ užduotus klausimus, tačiau teko gerokai pasistengti, mat daugelis klausimų buvo visiškai netikėti, o „pasimesti“ negalėjome.

Paskutinė paskaita skambėjo itin pozityviai – „Drąsa ir džiaugsmas“. Reikėtų iš karto paminėti, jog lektoriaus Mažvydo dėka visi išmokome rėkauti, ir nors tai iš pirmo žvilgsnio neatrodo susiję su drąsa ir džiaugsmu, supratome, jog visgi tam, kad galėtum užsilipęs ant kėdės išrėkti savo tikslus prieš grupę tave „nušvilpiančių“ žmonių, reikia be galo daug drąsos. Kaip nebūtų keista, vis dėlto pusantros valandos nerėkavome. Kartu išvedėme teoriją apie drąsos ir džiaugsmo pasiekimo kelią, trikdžius ir dalykus, kuriuos savyje reikia tobulinti. Ant lentos surašyti žodžiai atvėrė akis, turbūt visiems buvo aišku, jog temptis dar tikrai yra kur.

Pasibaigus paskutinei paskaitai, grįžome ten, kur ir pradėjome, – į aktų salę. Čia ir užbaigėme užsiėmimus. Iš pradžių išgirdome apie „Kito varianto“ organizuojamas stovyklas, apie jas truputį papasakojo jau daug metų ten važiuojanti mergina. Nesuklystume sutikdami nuvažiuoti į tokią vietą, kurią būtų galima pavadinti puikiausia investicija į save, kaip į jauną, reiklų žmogų, kurio dar daug daug laukia. Vėliau grįžome prie pradžioje išsikeltų tikslų, kuriuos, pasirodo, pasiekėme su kaupu.

Beveik 7 valandas trukusių mokymų metu atradome save visai kituose amplua, užsiėmimai praplėtė mūsų akiratį. Išmokome labiau pasitikėti savimi, būti drąsiais, netgi rėkauti. Taip pat sužinojome, jog treniruotis galima ne tik sporto salėje, bet ir savo galvoje. Šio renginio metu netgi susipažinome su kitais gimnazistais – žmonėmis, su kuriais anksčiau prasilenkdavome kiekvieną dieną, tačiau niekada jų iš tiesų nematydavome. Dėkojame „Kito varianto“ komandai bei Pajūrio gimnazijos administracijai, būtent jų dėka šitaip turiningai praleidome savaitgalį!

Gabija Breiterytė
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
http://www.pajuris.silale.lm.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=741%3Apaink-save–kitas-variantas&catid=19%3A201516-naujienos&Itemid=1

Submit a Comment