Paulius Ambrazevičius: „Nemėgstamą darbą dirbti visada spėsi“ - Kitas Variantas

Paulius Ambrazevičius: „Nemėgstamą darbą dirbti visada spėsi“

Ar dirbtum nemėgstamą darbą už tūkstantį eurų per mėnesį? Humoristas, vertėjas bei laidų vedėjas Paulius Ambrazevičius tokios galimybės atsisakė dar studijų metais. Dabar jo pajamos dar didesnės, o ir užsiima jis tik mėgstamomis veiklomis – tokia savo patirtimi jis dalijosi su jaunuoliais neformalaus ugdymo organizacijos „Kitas variantas“ organizuotame „Susitikime su lyderiais.”

Kuo daugiau sričių išbandysi – tuo geriau pažinsi save

Daugumos jaunų žmonių širdyse kirba nerimą keliantis klausimas – kaip atrasti savuosius talentus? Kaip atskirti, kurioms sritims esi sutvertas, o kurioms ne? „Susitikimo su lyderiais“ pašnekovas,  Paulius Ambrazevičius vadovaujasi praktine tikimybių teorija argumentuodamas tuo, jog kuo daugiau sričių išbandysime, tuo geriau save pažinsime. „Aš negalvojau, kad galiu vesti protmūšius, kol jų nepradėjau vesti,” – teigia humoristas. Kartu Paulius atskleidžia, kad didžiausias sunkumas slypi galimybėje rasti tas sritis, kuriose galime išbandyti savo jėgas. Tačiau nėra kitos išeities – telieka ieškoti, bandyti ir nebijoti rizikuoti. Jeigu tik nebūtų žengęs minėtų žingsnių, humoristas tikrai nebūtų patenkintas gyvenimu. „Būčiau dar vienas nelaimingas žmogus, kuris dirbtų nepatinkantį darbą, kol pasiimtų mečetę ir išžudytų bendradarbius.”

Atidėliojimą galima įveikti derybomis

Dažnai susiduriame su sunkumais prisiversti atlikti nemalonias užduotis – kas gi nenorėtų vietoje namų darbų ar ruošimosi egzaminams peržiūrėti naują „Sostų karų“ epizodą? Tačiau tas svarbias užduotis juk reikia atlikti. Kaip tam prisiversti? „Nėra būdo kažką padaryti to nedarant,” it kirviu nukerta Steve Jobs’o biografiją išvertęs Paulius Ambrazevičius.  O motyvacijos pradėti dirbti humoristui suteikia du dalykai: galutinio termino žinojimas bei derybos su savimi. Terminui einant link pabaigos Paulius gali kiaurią naktį praleisti prie kompiuterio akių nesumerkdamas. Kartu matydamas, jog pradedant dirbti po dviejų valandų, jis darbą vos spės padaryti, leidžia sau pailsėti vieną valandą. O numatytu laiku pasiraitoja rankoves ir pluša be atodūsio.

Svajonės aukų nevertos

Atrodytų natūralu, jog dėl savo tikslų turime kažką paaukoti: laisvalaikį vietoje aukštesnių balų ar didesnio atlyginimo. Šiuo metu Paulius bendrauja tik su mėgstamais žmonėmis, užsiima maloniomis veiklomis ir nėra linkęs eiti į kompromisus: „Siekiu tokių svajonių, kurioms nereikia nieko paaukoti.” Tačiau tai pasiekti nebuvo lengva, reikėjo daug ryžto bei drąsos nustoti užsiiminėti nemėgstamomis veiklomis. „Nors,- polemizuodamas su savimi juokauja humoristas,-daug smagiau verkti sėdint Bentlyje, nei juoktis važiuojant dviračiu.”

Studijų metais Paulius Ambrazevičius turėjo galimybę versti reklaminius tekstus iš anglų kalbos į lietuvių ir už tai gauti bemaž tūkstantį eurų. Tačiau darbas jam visai netiko ir Paulius jį metė praėjus mėnesiui. „Susitikimui su lyderiais“ atėjus prie pabaigos, humoristas jaunuolius ragino drąsiai ieškoti savojo kelio ir nebijoti imtis ryžtingų veiksmų. „O nemėgstamą darbą dirbti visada spėsi,” vakarą užbaigė Paulius Ambrazevičius.

Povilas Kaušinis,
Kitas Variantas

Submit a Comment