Pasitikėjimas savimi (arba kelios gudrybės)

Pasitikėjimas savimi arba kelios gudrybės

Pasitikėjimas savimi – tai trapus, asmeninio įdirbio reikalaujantis bruožas. Jį įvaldžius, pasitikėjimas tampa nepakeičiamas kaip antroji oda, ir nebereikia butaforinės kaukės, slepiančios tikrąją vidinę kibirkštėlę.

„Būk savimi – visi kiti jau užimti“ – teigė garsus airių kilmės dramaturgas Oskaras Vaildas.

Mūsų galvose nuolat verda milijonai minčių, o klausimų bei prielaidų kyla dar daugiau. Pasirinkimas – prigimtinė mūsų teisė. Pasirinkti, kas teisinga, o kas ne – tai mūsų individualios asmenybės sprendimas. Unikalumas, kaip ir pasitikėjimas savimi, turi būti tobulinamas. Tik eidami šiuo keliu galime susikurti geriausią savo paties versiją.

Esminis faktorius – tai žmogus, kuris pasitiki savimi, problemose mato galimybes, o ne problemas galimybėse. Atrodo lengva dėstyti šias savaime suprantamas dogmas, tačiau praktikoje dažnas tiesiog pasislepiame po kauke, varžančia mūsų pasirinkimų bei galimybių įvairovę: „aš to nesugebėsiu, todėl to ir nesiimsiu“. Neigiamų dalykų hiperbolizavimas (įsivaizduojame juos didesnius nei yra) bei „juodų akinių“ sindromas (aš nieko nematau ir manęs nieks nemato) – lyg didelė raudona plyta gyvenimo kelyje.

Atsakymo, kaip išmokti pasitikėti savimi, laimės sausainėlyje nerasime, bet galime pasinaudoti keletu visai paprastų, tačiau stebėtinai veiksmingų pratimų. Pasitikėjimas savimi – galia, sklindanti iš mūsų vidaus, tad pirmas žingsnis – kalbėjimasis su savimi. Gali atrodyti keista, bet savianalizė yra šios galios pamatas. Pasak žymaus amerikiečių oratoriaus Styvo Pavlino, vienas pirmųjų žingsnių, tai filmo siužeto kūrimas Jūsų vaizduotėje. Tiesiog užsimerkite ir įsivaizduokite keblią situaciją, kurioje elgiatės užtikrintai. Dar vienas drastiškumo nereikalaujantis žingsnis atsiskleidžia elementariausioje buitinėje praktikoje – jei sėdite nepatogiai, tiesiog pakeiskite padėtį, jei norite stiklinės sulčių – pasiimkite. Nevaržykite savęs siaurais komforto rėmais ir žemais standartais. Kitas žingsnis – savęs apdovanojimas. Ar tam reikia ypatingų progų ar situacijų? Ne! Jei šiandien peržengėte nors ir patį mažiausią savosios komforto zonos barjerą, leiskite sau tai, ko galbūt labai norėjote, tačiau nedrįsote. Už sienos, ties kuria slepiatės, glūdi įkvėpimas. Tai paskutinysis nežinomasis šioje painioje pasitikėjimo lygtyje. Ir visai nesvarbu, ar tai sportas, menas ar kulinarija. Griuvus sienai, Jūsų niekas nebestabdo. Leiskite sau tai pajusti ir gilumoje gęstanti kibirkštėlė virs susižavėjimą keliančia kaitria liepsna, kasdien Jus užkuriančia vis naujiems iššūkiams.

 

Aistė Semėnaitė

Visuomet pozityvus ir su šypsena,

Tavo „Kitas variantas”

Submit a Comment