Mindaugo Karaliaus sėkmės istorija - KITAS VARIANTAS

Mindaugo Karaliaus sėkmingo verslo paslaptys

Vardas, pavardė: Mindaugas Karalius
Amžius: 50 m.
Šeimyninė padėtis: vedęs, turi 4 vaikus
Išsilavinimas: techninis (automobilių remontas) ir humanitarinis (istorija)
Pagrindinė veikla: logistinės įmonės UAB „MK Laivyba“ savininkas ir vadovas
Visuomeninė veikla: „Rotary“ klubo narys, Lietuvos laivybos maklerių ir agentų asociacijos valdybos narys, Rimanto Ulevičiaus paramos ir labdaros fondo valdybos narys
Laisvalaikis: knygos, sportas (krepšinis, slidinėjimas), kelionės
Mėgstamas posakis: saugok savo mintis, nes jos virsta žodžiais, žodžiai virsta veiksmais, kurie tampa įpročiais ir lemia tavo likimą.
Rekomenduojamos knygos jaunimui: Tadao Yamaguchi, Oleg Makarov „Prekybos kelias“, R. T. Kijosakis „Du tėčiai – turtingas ir vargšas“, Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galia“, Ray Immelman „Puikus vadovas. Žlugęs vadovas. Kaip siekiant kompanijos suklestėjimo išvengti neigiamo permainų poveikio“, M. Buckingham ir C. Coffman „Pirma sulaužykite visas taisykles“, Robert Bly „Geležinis Džonas“, Clarissa Pinkola Estes „Bėgančios su vilkais“.

„Mėgstu veiksmą, apčiuopiamą rezultatą, galimybę džiaugtis pergalėmis, todėl pirmasis darbas verslo įmonėje iš karto patiko“, – tokiais žodžiais moksleiviams ir savanoriams apie savo verslo sėkmę pasakojo UAB „MK Laivyba“ savininkas ir vadovas Mindaugas Karalius. Pašnekovas teigė, kad įmonės sėkmei labai svarbi vadovavimo strategija. Geras vadovas dažniausiai rūpinasi trimis pagrindinėmis sritimis: verslo plėtra, finansų valdymu, personalo valdymu. Vadovo pagrindinis darbas – sprendimai ir jų įgyvendinimas, todėl vadovas tiesiogiai klausimus sprendžia ne daugiau kaip su šešiais žmonėmis.
Paklaustas, kas lemia jo verslo sėkmę, Mindaugas Karalius ypač akcentavo atkaklumą, gebėjimą nepasiduoti net ir sunkiausiais momentais, nuolat ieškoti išeičių. Be atkaklumo svarbus smalsumas, bendravimas su žmonėmis ir išsilavinimas. Pašnekovas pripažino, kad Lietuva vis dar yra pažinčių šalis, kurioje nuolatinis bendravimas su skirtingais žmonėmis padeda verslo plėtrai. Pats Mindaugas Karalius daugiausia mokosi iš praktikos: gera mokykla yra darbas versle, kuriame viskas nuolat keičiasi, ir bendravimas su žmonėmis (net ir iš savo mažosios dukrytės jis mokosi diplomatijos). Pašnekovas pabrėžė išsilavinimo reikšmę jo gyvenime. Humanitariniai mokslai padėjo suvokti visuomenės santvarką. Mindaugas Karalius net ir dabar labai daug skaito įvairaus žanro knygų, todėl ir „Kito varianto“ moksleiviams rekomendavo nemažai knygų.

„Kito varianto“ moksleiviai domėjosi, kokiais kriterijais Mindaugas Karalius vadovaujasi priimdamas į darbą jaunus, patirties neturinčius darbuotojus. Pašnekovas pabrėžė norą dirbti. Pasak jo, norintis dirbti visada padarys daugiau, negu tik galintis ir mokantis tai daryti. Mindaugas Karalius patarė jauniems specialistams bandant susirasti darbą ir negalint to padaryti nenusivilti, o pasiūlyti darbą avansu. Pavyzdžiui, pasisiūlyti norimoje įmonėje mėnesį ar du padirbėti nemokamai. Taip jaunas specialistas įgytų reikiamos patirties ir padidintų savo galimybes įsidarbinti. Seniai įmonėje dirbantys žmonės motyvuojami ne tik pinigais, bet ir pripažinimu. Motyvacijai svarbūs iššūkiai, nes kai jie įgyvendinami, ateina pasitenkinimas nuveiktu darbu.

Kalbant apie kitas kultūras, Mindaugas Karalius labai žavisi ilgaamže japonų civilizacija ir jos sukaupta patirtimi. Šalis, nors ir neturi gamtinių išteklių ar didelės teritorijos, bet vis tiek išlieka tarp lyderiaujančių valstybių pasaulyje. Jos nesužlugdo net didžiausios stichinės nelaimės, pvz., pasikartojantys žemės drebėjimai.

Vilija Plungytė
Visuomet pozityvus ir su šypsena
Tavo „Kitas variantas“

Submit a Comment