Komforto zona - KITAS VARIANTAS

Komforto zona. Kas tai ir kodėl verta elgtis neįprastai?

Ar esi bent kartą gyvenime tyčia sprendęs kontrolinį taip, kad gautum dvejetą (tai yra, sąmoningai žymėjai neteisingus atsakymus)? Turbūt ne. Juk visada norisi parašyti taip, kad būtum geriausias klasėje, tiesa? Taip jau yra, kad mes nuo mažens esame pratinami būti ‘iausi’ – gražiausi, linksmiausi, protingiausi ir kiek tik įmanoma geriausi. Būtent dėl to mes ir renkamės arba patys kuriame situacijas, kuriose atsiskleistumėme kaip geriausi arba bent jau nepasirodytume blogi.

Be to, ar pastebėjai, kad nuolat elgiesi panašiai ir renkiesi tai, kas tau yra pažįstama (mėgstamiausias maistas, batai, kelias į mokyklą, žmonės, su kuriais pietauji)? Ir ką tai turi bendro su komforto zona? Ogi tai ir yra tavo komforto zona – visi pasirinkimai, kurie tau jau pažįstami, dalykai, kuriuos tu net nemirktelėjęs renkiesi, ir situacijos, kada tu jautiesi patogiai. Ar tai yra blogai? Aišku, kad ne. Žmonės tokie sutvėrimai, kurie tai, kas pažįstama, vertina kaip saugų ir teisingą elgesį. Vienintelė problema ta, jog nuolat būdami savo komforto zonoje (rinkdamiesi žinomus kelius), mes labai save nuskriaudžiame.

Ar esi kada nors pagalvojęs, kad galbūt norėtum išmokti važinėti riedlente arba užkalbinti tą dailutę mergaitę, tačiau taip niekad ir neišdrįsai to padaryti? Na štai, tu esi savo komforto zonoje. Mes visi bijome to, ko nežinome, arba įtariame, kad gali ištikti nesėkmė. Ir visai be reikalo, nes kol nepabandysi, nesužinosi, ar gali tapti pačiu kiečiausiu riedlentininku, arba įsitikinti, kad ta mergaitė labai draugiška ir mielai nueis su tavimi į pasimatymą. Aišku, gali būti, kad įvykiai pakryps kitokia linkme, nei tu įsivaizdavai. Na, ir kas? Tu metei iššūkį sau, o tai yra labai gerai. Kol neišdrįsi, nesužinosi, be to visada galėsi bandyti dar kartą arba atrasti ką nors naujo. Prisimink šias dvi sparnuotas frazes “Kas nerizikuoja, tas negeria šampano” ir “Tas, kas nepabando, iškart pralaimi”. Pabandyk pamiršti savo baimes ar nedrąsumą, kaip nors kitaip pasielgti, surizikuok ir būsi maloniai nustebintas, koks pasaulis gali būti įdomus. Esi pasirengęs? Mesk iššūkį sau, čiupk rašiklį, popieriaus lapą ir susirašyk, ką norėtum išbandyti, bet vis nedrįsti. Pagalvok, kas tave stabdo, ką tu prarandi ir ką galėtum laimėti pabandęs. Aukštyn nosį, nusišypsok sau ir pirmyn! Sėkmės!

Eglė Aleknaitė

Visuomet pozityvus ir su šypsena,

Tavo „Kitas variantas”

Submit a Comment