DJ gyvenimo užkulisiai

DJ gyvenimo užkulisiai, universalumas, „tinkas“ bei multifunkcionalumas

Šviesos įjungtos, kamera paruošta – vasario 5-osios vakarą naujojo „RADIO ETHER“ klubo scenoje vieni žinomiausių Lietuvoje klubinės kultūros atstovų, DJ gyvenimo asai: Modestas (Rembo) Švoba, Loranas Vaitkus, Doctah Jahngle bei potencialus jų įpėdinis vedęs šią kitonišką diskusiją Dj Paul Berg.

Kelio pradžia

Visi trys scenos gigantai sutinka – pirmasis laiptelis yra pats sunkiausias. L. Vaitkus pradėjęs savąjį kelią tarp 1998-1999 metų „Muzikos bomboje“ tvirtina: „be kūrybos tu niekam neįdomus“. Modestas Švoba, dirbęs padavėju, į muzikos industriją žengė radijo keliu, o šis taip pat nebuvo vienas lengviausių. Siekiant tikslo (šioje perspektyvoje – sėkmingo DJ titulo) esminiu vardikliu tampa žmogaus multifunkcionalumas. Pasak Doctah Jahngle, jo karjeros pradžia taip pat nebuvo saldi – teko dirbti be užmokesčio, atlikti nemažą kalną pavienių darbų visiškai nesusijusių su menininko troškimu, tačiau viską šioje kelionėje lemia žmogus, jo siekiai, iniciatyvos lygis bei universalumas. Kūrėjas pabrėžia: „nesivaikykite madų“. DJ sfera aplodismentais apdovanoja tik nebijančius eksperimentuoti, turinčius stiprų kultūrinį pagrindą bei tuos, kurie vedami savo vidinės ugnies atranda nišą, kurioje gali visapusiškai suklestėti.

Apie muzikos industriją

L. Vaitkus pastebėjo, jog šiandieninė Lietuvos muzikos kultūra tampa eiline industrija. Problema kyla tuomet, kai traktuojantys save garsiais apvainikuoja savo vardą nesamais titulais. Ir visa tai tik dėl to, jog jų kelias į žvaigždes grįstas apatiniu trikotažu, „tinkuotu“ veidu ir silikono kulto dvelksmu. Kalbant apie sceninį įvaizdį vakaro dalyviai vieningai sutiko – įvaizdį diktuoja scenos mastas bei vardo sukurtas vizualus personažas.

Diskusija išprovokavo susirinkusios auditorijos klausimą: KAS YRA PROFESIONALAS? Ši sąvoka tampa reliatyvia, kadangi profesionalumą lemia tam tikros asmeninės savybės, pasireiškiančios atitinkamoje erdvėje. Pasak Modesto Švobos, viena dinamiškiausių profesionalumo formulių, tai meniška kantrybė – kantrus menas, vedantis nevaržomo augimo link.

DJ užkulisiai

Kaip ir kiekviena profesija, DJ gyvenimas turi tamsiąją pusę. Naktiniai vakarėliai, šviesų spindesys, nesiliaujantys ritmai ir judesys – nesunku nuspėti, kad toks gyvenimo būdas ilgainiui gali užimti kvapą. Skeptikų burnojimai, potenciali depresijos rizika, konkurencija, stereotipai gali lemti asmeninio gyvenimo kokybę, tačiau net ir tai nesutrukdo siekti užsibrėžto tikslo. Ambicijų, ne paslaptis, turi ir vakaro svečiai. L. Vaitkus atskleidė vieną didžiausių savo svajonių – tai vinilas, ant kurio puikuotųsi jo inicialai. Tai būtų lyg įrodymas, kad stiprų potencialą turintys troškimai gali nuvesti pasisekimo keliu.

 

Vakarui baigiantis oratorius palydėjo aplodismentų banga, o šie taip pat nukėlė kepures susirinkusiems ir palepino juos trumpute pamokėle už pulto. Besišypsantys veidai, virtinė klausimų šiuos klubinės kultūros titanus lydėjo iki paskutiniosios susitikimo minutės.

Aistė Semėnaitė

Visuomet pozityvus ir su šypsena,

Tavo „Kitas variantas”

Submit a Comment