Apie „Kito varianto“ moksleivį Andrių Široną

„Kito varianto“ moksleivis Andrius Šironas ir jo sėkmės kelias laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“

Kalbėjomės su „Kito varianto“ moksleiviu Andriumi Šironu, kuris sėkmingai dalyvauja LRT laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Apie tai, kaip jam kilo mintis dalyvauti, apie sunkumus, sėkmės kelią skaitykite toliau.

KV: Andriau, sveikiname tave sėkmingai žygiuojant projekto finalo link. Papasakok plačiau apie projektą? Kas paskatino dalyvauti jame?

Andrius: Visų pirma, prisijungti prie projekto man pasirodė visai nesudėtinga. Užpildęs anketą internete po kurio laiko sulaukiau skambučio ir, regis, penkiolikos klausimų, į kuriuos turėjau čia pat atsakyti (kiek pavyko suskaičiuoti, į kokius penkis klausimus atsakiau neteisingai). Dar po kelių savaičių gavau žinią, jog esu pakviestas į filmavimą. Pildydamas anketą visiškai nieko nesitikėjau. Buvau net pamiršęs, jog dalyvauju.

Toliau filmavimai. Po pirmojo trijų su puse valandos trukmės filmavimo šiek tiek susvyravo svajonė suvaidinti filme – tikrai vargina. Tačiau nuotaika ir, svarbiausia, laimėjimas viską atperka. Naujos patirties tikrai daug: makiažas, nuotoliniai mikrofonai, kadrų kartojimas, patirtis užkulisiuose, prodiuserių instruktažai, reportažo bendra kūryba. Deja, labai ryškiai jaučiama televizijos galia – tai, kas jiems nepalanku, niekada nepasakoma ir neparodoma, dažnai taip iškreipiama realybė, o žiūrovai mato juk būtent tai, kas rodoma, užkulisiuose dalyvauja minimumas.
Dalyvauti laidoje paskatino smalsumas ir sena svajonė (užgimusi dar kai rodydavo „Šeši nuliai – milijonas“) sudalyvauti žinių viktorinoje. Iš kažkokių žmonių paskatų sudalyvauti nepamenu.

KV: Kas buvo sunkiausia dalyvaujant? Kodėl?

Andrius: Gal kiek ir keistoka, tačiau didelių sunkumų dalyvaujant nebuvo. Sudėtingiausia turbūt rišliai ir logiškai pasakyti tai, ką nori pasakyti (tai galbūt jaudulio ar nepatyrimo rezultatas). Man asmeniškai buvo labai sunku išstovėti filmavimus, nes turiu problemų su nugara. Na ir pagrindinis sunkumas – šukuosena!

KV: Kaip sekasi pačiame projekte?

Andrius: Sėkmė čia visai vykusiai pavartotas žodis. Iš tiesų sekėsi: pirmoje laidoje, pusfinalyje – nugalėjau. Po savaitės sužinojau, jog esu pakviestas specialiai saugiam eismui skirtos laidos filmavimui, nes pirmoje laidoje atsakiau į saugaus eismo klausimą. O galutinė dalyvavimo sėkmė paaiškės kitą savaitę, kai žaisime finalą (jūs viską sužinosite maždaug mėnesio).
Mintis, kad tave matys per nacionalinę televiziją, nors tai ir ne pirmas kartas, tikrai jaudina. Mane apie tai rašant, kalbant, netgi tik galvojant, apima toks jaudulys, kaip auditorijai eiles deklamuojant. Bet tai geras jausmas.
P.S. Filmavimų metu jaudulio, regis, visai nejaučiau, o gal jis toks didelis, kad net nebetelpa manyje.

KV: Ačiū, Andriau, už nuoširdžius atsakymus ir žinoma linkime sėkmės tolesniame etape.

Submit a Comment