„Kito varianto“ moksleivė: „Kito varianto“ vertybės

„Kito varianto“ moksleivė: „Kito varianto“ vertybės. Mano nuomonė (2)

Mielieji, turiu Jums paslaptį ir labai labai noriu ją atskleisti. Juk žinote tą jausmą, kai netveri savame kailyje iš noro pasipasakoti? Taigi, būtent šią akimirką aš taip jaučiuosi.  Neseniai apsigyvenau nepakartojamos šeimynėlės kaimynystėje. Šeimynėlė ne bet kokia, šeimynėlė kitokia. Tai penkios būtybės save išdidžiai vadinančios KITU VARIANTU.

Šeimos galva – Komandinis darbas. Būtent tėvukas ant savo pečių laiko visus namų kampus, kuomet trys vaikai, Tobulėjimas, Sąžiningumas ir Kūrybiškumas, aiškinasi santykius, o mamytė Atsakomybė tuo metu pliurpia telefonu. Nors Komandinis Darbas nėra patie lengviausio charakterio žmogus ir norėdamas geriau jį pažinti turi paaukoti daug laiko, tačiau vėliau kiekviena sekundė tampa nepaprastai vertinga. Tikriausiai tai yra vienas man labiausiai patinkančių šeimos narių, nes jis visada įneša daug juoko ir šilumos į kiekvieną kartu atliekamą darbą. Nesvarbu ar keliesi per „Šokolado upę“, ar ruoši pasirodymą Kalėdinei vakaronei, ar susikaupęs į laikraščius vynioji kiaušinį.

Kartu su tėvuku koja kojon žengia ir mamytė Atsakomybė. Mamytė, kaip ir visos moterys, mėgsta snūstelėti grožio miego, o pabudusi dažniausiai būna ne pačios geriausios nuotaikos, tad norint su ja sutarti reikia įdėti labai daug pastangų. Net labai besistengiantys žmonės kartais neiškenčia ir paprasčiausiai apsimeta jos negirdintys. Ne pats geriausias sprendimas, nes Atsakomybė – blondinė tik iš išorės. Ir mes visi puikiai žinome: jei pavyko ją apmulkinti vienąkart, nesitikėk, kad tau pavyks tai pakartoti dar sykį. Kodėl? Tave paprasčiausiai užgrauš mamyte besirūpinantis Sąžiningumas.

Sąžiningumas – vyrukas mokantis įkyrėti. Kartą prikibęs, jis zirs, kol pasieks savo. Galima sakyti, kad čia jo hobis, ir tavo „atmaskės“ jam nė motais. Kiekvieną kartą, kai bandau jam pasiteisinti, jaučiu, kad imu teisintis sau. Tačiau jokiu būdu nesakau, kad tai blogai, tiesiog būti sąžiningam sau yra be galo sunku. O iš paskos sekantis ir tauškiantis vyrukas, visai to nepalengvina. Būtent dėl šios priežasties stengiuosi su juo nesusidurti.

Tuo tarpu Tobulėjimas ir Kūrybiškumas yra bene geriausi mano ir kitų žmonių draugai. Tobulėjimas visada stumia mus iš nugaros ir liepia nesustoti, nepasiduoti ir įveikti visas kliūtis. Tuo pačiu metu Kūrybiškumas bėga priekyje ir pašaipiai besišypsodamasis stebi, kaip mes įveikiame iškilusius nesklandumus. Net ir šią akimirką, man berašant, jis stovi už nugaros, ir lange atsispindi jo šypsena. Jei čia būtų Facebook‘as, jis savo palaikymą išreikštų paspausdamas „Like“. O ką veikia Tobulėjimas? Jis kaip visada, pasilenkęs per petį padeda man parinkti teisingiausius žodžius, kurie priverstų skaitytoją pasinerti į šio penketuko gyvenimą ir įtikėti, kad jie veda mus teisinga kryptimi.

Komandinis Darbas, Atsakomybė, Sąžiningumas, Tobulėjimas ir Kūrybiškumas. Per kelis mėnesius ši šeima mano pilką gyvenimą nuspalvino visomis vaivorykštės spalvomis. Būtent ji padėjo judėti į priekį, kai taip norėjosi jaukiai lindėti savo komforto zonoje. Būtent ji parodė, kad tik darbas, atliktas pilnai, teikia pasitenkinimą ir kažko išmoko. Būtent ši šeima išmokė ieškoti netikėčiausių išeičių, padėtyse be išeities J. Už visa tai aš esu jai dėkinga ir nuoširdžiai sakau, kad noriu gyventi KITO VARIANTO kaimynystėje dar labai ilgai!

 

Justina Čižinauskaitė

Visuomet pozityvus ir su šypsena,

Tavo „Kitas variantas“

Submit a Comment