„Kitas variantas“ Studijų mugėje - Kitas Variantas

„Kitas variantas“ Studijų mugėje

Vasario 3-5 dienomis Vilniaus Litexpo parodų rūmuose įvykusi paroda „Studijos. Mokymasis. Karjera 2011“ pasižymėjo dideliu dalyvių skaičiumi ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Parodoje dalyvavo Lietuvos universitetai, kolegijos, profesinės mokyklos, įvairių projektų organizatoriai, kurie skatino domėtis jų siūlomomis programomis, artimiau susipažinti su studijomis.

„Kitas variantas“ į parodą buvo pakviesti kartu su mūsų draugais ir partneriais Vilniaus dizaino kolegija (VDK). Parodos metu, ketvirtadienį ir penktadienį, VDK stende turėjome savo paskaitas moksleiviams.

„Kito varianto“ lektoriai Toma ir Remigijus ketvirtadienį ugdė parodos lankytojų drąsą – kaip manote, ar kiekvienas gali būti drąsiu žmogumi? TAIP – tik reikia trupučio pastangų, praktinių pratimų.

„Drąsa – tai menas suvaldyti baimę, tačiau jos nesunaikinti. Drąsus žmogus elgiasi protingai – nebijo kalbėti prieš auditoriją, gali prieiti prie nepažįstamo ir užduoti jam klausimą, drąsus žmogus visada pamatuoja riziką”, – tokie drąsos apibūdinimai skambėjo iš parodos lankytojų lūpų.

Kitą dieną startavo Eimantas ir kartu su parodos lankytojais diskutavo apie kūrybingumą:

„Kūrybingumas – tai aistra, kitoks požiūris, menas daryti kitaip, stereotipų laužymas, išėjimas už nustatytos ribos, naujovės, netradiciniai sprendimai“, – tai moksleivių, užsukusių į paskaitą apibūdinimai. Paskaitos metu moksleiviai ne tik bandė įsiklausyti į draugų svajones ir jas piešti, bet ir sekė pasakas – kiekvienas turėjo galimybę pasakyti tik vieną žodį kuriant istoriją. Vienu metu stendas virto Viduržemio jūros kurortu, baru, diskoteka, oro balionu, lėktuvu – moksleiviai įsivaizdavo vietą, kur jie dabar yra.

„Kito varianto“ vardu norime padėkoti Vilniaus dizaino kolegijai už suteiktą galimybę sudalyvauti parodoje – laiką paskaitoms, stendą ir visas technines galimybes įgyvendinti savo programą.

„Smagu buvo sudalyvauti kito lektoriaus vedamoje paskaitoje.“ (KV moksleivė).

„Girdėjau apie ,,Kitą variantą”, bet neįsivaizdavau, kad čia smagų laiką galima suderinti su naudingomis praktinėmis paskaitomis… būtinai prisijungsiu prie moksleivių grupės.“ (parodos lankytoja Inga).

„Oho, ir jūsų lektoriai šiuos mokymus veda nemokamai moksleiviams!!! Šaunu.“ (parodos lankytoja Justina).

„Sveikintina iniciatyva, tikrai patraukė dėmesį užsiėmimai parodos metu – išskirtinai. Netgi pagalvojau, kad čia naujas universitetas Lietuvoje atsirado.“ (parodos lankytojas Jonas).

Submit a Comment