Joga - energijos pliūpsnis - KITAS VARIANTAS

Joga – energijos pliūpsnis

Ko gero daugelis mūsų esame girdėję, kad joga balansuoja, grynina ir stiprina žmogaus kūną, protą bei sielą. Jogos pagalba žmogus gali pagerinti sveikatą, kontroliuoti protą ir pasiekti ramybę. Joga neretai laikoma savęs pažinimo būdu, kuris prisideda prie fizinio kūno ir, svarbiausia – dvasios tobulinimo. Joga šiuolaikiniam žmogui, lydimam įtampos kasdieninėse situacijose, padeda atsipalaiduoti, pasisemti naujos energijos.

Šiltą gegužės popietę „Kito varianto“ savanoriai susirinko į jogos užsiėmimą pajausti jos teikiamų privalumų. Patogiai įsitaisę pradžioje atlikome keletą lengvų tempimo pratimų. Užsiėmimo metu buvo paminėta, jog nereikia persistengti. Kur kas svarbiau jausti malonumą bei komfortą, nei peržengti savo fizines galimybes kuo smarkiau įsitempiant.

Atlikome nesudėtingus pratimus. Vienas jų – liemens lenkimas į šonus. Tereikėjo atsistoti tiesiai, suglausti kojas, iškeliant rankas virš galvos taip, kad jos būtų lygiagrečios. Tuomet, nesulenkiant kojų, lėtai pasilenkėme į dešinę pusę ir į kairę.

Vėliau sekė kojų lenkimo į šonus pratimas. Minėtieji pratimai mažina raumenų įtampą, stangrina liemens bei kojų raumenis.

Taip pat užsiėmimo metu buvo akcentuojama „pilno“ kvėpavimo svarba. „Pilnas“ kvėpavimas – tai taisyklingas, gilus, ramus kvėpavimas. Jis atliekamas taip: atsistojame tiesiai, nuleidžiame rankas į šonus ir pro nosį iškvepiame visą orą. Po iškvėpimo seka lėtas įkvėpimas (taip pat pro nosį), tuo pat metu keliant rankas aukštyn.

Mokėmės atpalaiduoti kūną, susikaupti. Ne kartą užmerkę akis mintis kreipėme į atitinkamas kūno dalis, savo kvėpavimą.

Vėliau atsigulę ant kilimėlių užsiklojome pledais ir pasinėrėme į „gongų maudynes“, dar vadinamas „gongų jūros meditacija“. Užsiėmimą vedęs Vyrenijus mušė gongą. Gongo garsas kiekvienam iš mūsų skambėjo skirtingai, primindamas jūros ošimą ar nuklaidindamas toliau nuo realybės. Pasinėrę į „gongų jūrą“ praradome laiko nuovoką. Ši garsų terapija maloniai atpalaidavo smegenis, dalį iš mūsų privertė net snūstelėti.

Užsiėmimo pabaigoje buvome maloniai nustebinti ir pavaišinti garuojančia arbata. Iš jogos centro iškeliavome atsipalaidavę, pailsėję, kupini pozityvumo.

Edita Greičiūtė

Visuomet pozityvus ir su šypsena

Tavo „Kitas variantas“

Submit a Comment