Edvinas Krungolcas: Pinigus galima uždirbti, o laimės – nenusipirksi - Kitas Variantas

Edvinas Krungolcas: Pinigus galima uždirbti, o laimės – nenusipirksi

Kuris moksleivis ar ką tik studijas pradėjęs jaunuolis yra užtikrintas dėl tolimesnio karjeros kelio? Galimybių įvairovė gali priversti suabejoti bet kurį. Kaip atrasti artimiausią širdžiai sritį ir joje  siekti aukštumų? Vienas iš būdų tai padaryti – semtis patirties iš pripažintų savo srities specialistų. Neformalaus ugdymo organizacija „Kitas variantas“ jaunuoliams organizuoja susitikimus su savo veiklos sričių asais. Pastarasis svečias – daugkartinis pasaulio penkiakovės čempionas bei Pekino olimpiados sidabro medalio laimėtojas Edvinas Krungolcas.

Ieškantys – randa

Dažnai tenka susidurti su populiaria nuomone, kad vienas iš sėkmingos karjeros receptų yra jau ankstyvame amžiuje pasirinkus veiklos sritį dėti kuo didesnes pastangas meistriškumui tobulinti. Tačiau jaunystėje padarytas sprendimas nebūtinai suteiks privalumų vėlesniame amžiuje. „Susitikimo su lyderiais“ pašnekovas, Edvinas Krungolcas,  karjeros sėkmę lygina su penkiakove, kurioje universalumas gali būti daug svarbesnis nei tik sunkus darbas. Sportininkas per daugelį metų išbandė įvairias sporto šakas, o  kartu ieškojo ir savosios terpės –  dar vaikystėje lankė futbolo, krepšinio, tinklinio bei galybę kitų būrelių „bent po valandą“ per savaitę. Galiausiai susidomėjo plaukimu ir siekė aukštų rezultatų šioje srityje. Tik studijų policijos mokykloje metais, trenerio įkalbėtas, nutarė išbandyti ir penkiakovę. Nuo tada prasidėjo jo sunkaus darbo kupina, medaliais apdovanota penkiakovininko karjera. Nebūtina tik baigus mokyklą žinoti, kokioje profesijoje matome save. Bet svarbu bandyti, eksperimentuoti, nuolat peržengti komforto zoną ir taip nepaliaujamai dairytis naujos patirties. Tik sulaukus keturiasdešimties, anot atleto, galima nurimti.

Motyvacija prieš discipliną

Besistengiantiems pakeisti įpročius aktualus motyvacijos bei disciplinos klausimas. Kas svarbiau –  tinkamas nusiteikimas ar geležinė drausmė? Atrodytų, kad olimpinis medalininkas turėtų būti griežtai disciplinuotas. Tačiau Edvinas Krungolcas savęs dirbti neversdavo – „Jeigu treniruotė malonumo neteikdavo, aš ją praleisdavau, kad neprogramuočiau kūno netinkamiems judesiams ir įpročiams“. Anot pasaulio penkiakovės čempiono,  disciplina yra naudingas dalykas, bet viskas turi būti apgalvota: „Susilaužęs koją juk nebėgsi” – sako jis.  Ar galima aukštų rezultatų pasiekti tik juodu sunkiu darbu? Žinoma galima, toli pavyzdžių ieškoti nereikia. Edvino kolega Andrejus Zadneprovskis sporte vadovaudavosi taisykle „kuo daugiau – tuo geriau“. Nuolat prisiversdavęs eiti į treniruotes, per savo karjerą iškovojo netgi du olimpinius penkiakovės medalius.

Darbą ir hobį galima suderinti

Visgi gyvenime kartais tenka rinktis – ar pradėti dirbti ne tokį mielą darbą ir gauti garantuotas pajamas, ar rizikuoti ir eiti širdžiai mielesniu keliu? Ką vertėtų rinktis? Edvinas Krungolcas siūlo kompromisą – uždirbtas lėšas galima skirti hobiui vystyti iki tol, kol tai taps stabilias pajamas teikiančia veikla. O kertiniai sėkmės darbe raktai yra patirtis bei asmeninės savybės. Mokslas suteikia žinių, tačiau jos bevertės, jeigu netaikomos praktinėje veikloje. Taigi hobių apleisti vien dėl miglotų finansinių perspektyvų nederėtų. „Pinigus galima uždirbti, o laimės – nenusipirksi” – tokiais žodžiais vakarą užbaigė olimpinis vicečempionas.

Submit a Comment