Susitikimas su Arvydu Avuliu - KITAS VARIANTAS

Arvydas Avulis: apie mankštą, Pietų ašigalį ir norą gyventi gražiau

Sausio pabaigoje neformalaus ugdymo organizacija „Kitas variantas“ surengė pirmąjį šių metų susitikimą su lyderiais. Pilnoje ISM universiteto auditorijoje buvo kviečiama paspausti ranką vienam iš sėkmingiausių Lietuvos verslininkų, „Hanner“ savininkui Arvydui Avuliui. Renginyje teko išgirsti daug klausimų ir nuoširdžių atsakymų. Kas yra sėkmė ir kaip ji gaudoma? Ko reikia sėkmingai karjerai? Kokios asmeninės savybės yra svarbios?

Pasidalino savo sėkmės formule

Anot svečio, sėkmė visada prasideda nuo tikslo. Pavyzdžiui, A. Avuliui jau jaunystėje gimė didžiulis noras gyventi gražiau ir patogiau, nuo to ir prasidėjo verslininko kelias. Kitas svarbus reikalavimas sėkmei – motyvacija. Kaip ir tikslas, motyvacija atsiranda iš noro padaryti darbą geriau ar kitaip. Žinoma, viskam reikia drąsos – tiek kopiant į kalną, tiek siekiant tikslo. Atkaklumas reikalingas tam, kad nepalūžtum susidūręs su nesėkmėmis. Pavyzdžiui, verslininkas savo ryžtą išbandė didžiuliu iššūkiu – leisdamasis į ekspediciją, pėsčiomis keliavusią į Pietų ašigalį. Ir jam pavyko! A. Avulis sėkmei treniruojasi ir versle, ir asmeniniame gyvenime. Be abejo, siekiant tikslo būtinas profesionalumas – reikia ne tik turėti daug žinių, bet ir mokėti jas panaudoti. Pasak A. Avulio, tai yra esminiai sėkmės komponentai.

Patarimai ir testai sau

Susitikimo metu A. Avulis būsimiesiems lyderiams pažėrė ir nemažai patarimų, pavyzdžiui, kaip pasitikrinti savo verslumą. Anot A. Avulio, užtenka pabandyti pirkti/parduoti bet kokius daiktus, kad ir paprastas žibutes. Kuo geriau seksis, tuo verslesnis esi.
Taip pat „Hanner” vadovas paminėjo, kaip lengvai pasitikrinti, ar esi valingas žmogus. Užtenka kiekvieną rytą atsikelti 30 minučių ankščiau ir daryti mankštą. Jeigu tai pavyksta daryti 3 mėnesius be pertraukos, turite pakankamai ryžto. Tiesa, čia pat jis pajuokavo, kad toks tekstas tinka tik tiem žmonėms, kurie linkę ilgiau pamiegoti ir vengia mankštintis.
Dar vienas naudingas patarimas skirtas žmonėms, ieškantiems darbo. Kai pokalbio metu užduodamas klausimas: „Kodėl norite dirbti būtent šioje įmonėje?” – daugelis žmonių pradeda kalbėti, kokia tai šauni vieta dirbti ir kaip jiems čia patiktų. Anot pašnekovo, tai yra labai dažna klaida, reikėtų daugiau kalbėti apie tai, kokią naudą atneši atėjęs į kompaniją. Juk simpatijos įmonei nėra pakankama argumentacija darbdaviui, kad tau už tai mokėtų atlyginimą.
Daug buvo kalbama ir apie tai, kokių darbuotojų trūksta Lietuvos darbdaviams. Patikimas, nuolat tobulėjantis, iniciatyvus, turintis daug pozityvios energijos, siekiantis maksimalios naudos kompanijai, – bent kelias savybes iš šio sąrašo turintis darbuotojas, pasak A. Avulio, visada yra laukiamas pas bet kurį darbdavį.

Karjera ar verslas?

Kaip teigė renginio svečias, sėkminga karjera reikalauja mažiau rizikos negu verslas. Kita vertus, jis užsiminė, kad kuo didesnė rizika, tuo dažniausiai didesnė ir sėkmė (ar pelnas).
Sėkmę versle galima pasiekti dviem būdais: turint unikalią idėją arba įdedant daug darbo. Yra ir trečias variantas – atsidurti tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje, bet čia tokie patys šansai, kaip laimėti loterijoje, pastebėjo svečias.

Susitikimo pabaigoje Arvydas Avulis pasidalino ir savo sėkmės formule:„Viską daryti drąsiai, greitai, kūrybingai ir negailint savęs.” Formulė, kuri girdėta ne kartą ir ne du – daugelio užmirštama vos sėkmei nusišypsojus. Tačiau tik tokiu būdu A. Avuliui pavyko nugalėti visus sunkumus ir tapti daugeliui sektinu pavyzdžiu, kuris sako, jog apskritai „nedirba”: „Jei dirbčiau kasdien po tiek valandų, tiesiog nepatempčiau”. Todėl jo manymu, už viską svarbiau yra mylėti savo veiklą ir „kaifuoti” nuo jos.

Submit a Comment