Aktorius Marius Repšys , Kitas Variantas

Aktorius Marius Repšys – paprastas, bet nestandartinis

Aktorius Marius Repšys – paprastas, bet nestandartinis

Paskutinė balandžio diena, vakarėjantis, bet vis dar saulėtas Vilnius ir vienas po kito skubantys  šypsenomis pasipuošę žmonės eina į šį sezoną jau paskutinį „Kito varianto“ pokalbį su lyderiu – aktoriumi Mariumi Repšiu. Daug jaunų, skirtingų veidų ratu apsupusių paprastą, džemperiu ir džinsais bei sportiniais bateliais dėvintį, aktorių. Nuoširdus žvilgsnis ir šypsena atskleidžia, kad laukia paprasto atvirumo kupinos akimirkos.

Kas Tu?

Po smagaus pasisveikinimo ir apšilimo, pokalbis prasideda nuo, rodos, paprasto klausimo: „Mariau, kas Tu esi?“ Aktorius susimąsto ir gal netgi šiek tiek pasimeta. Jam tai – bene sudėtingiausias klausimas. Po ilgų svarstymų aktorius pareiškia vis dar nežinantis, kas jis, ir teigia, jog pats yra ir „marozas“, ir aktorius, ir sportininkas, ir tėvas, ir vyras. Rėmų ir stereotipų mažai turintis žmogus, kuris savo ir kitų sėkmę apibūdina paprastai: „sėkmingas žmogus yra tas, kuris daro tai, ką myli.“

Meilė aktorystei

Marius Repšys ne kartą viso pokalbio metu pareiškia, jog jam sunkiausia nugalėti vyraujančią nuomonę, jog sportininkas negali būti rimtu aktoriumi. Nors ir studijavo kūno kultūrą, Marius nuo mažų dienų mėgdavo kopijuoti filmų herojus ir įsijausti į jų vaidmenis realybėje. Mokėjimas įsikūnyti į vaidmenį ir dėmesio troškimas nugalėjo po vaidmens spektaklyje „Skrajojantis Olandas“ – Marius metė kūno kultūros mokslus ir pradėjo studijuoti aktorystės meną. Jis myli savo profesiją ir ja didžiuojasi, bet teigia, kad „vaidyba – nenatūrali būsena.“ Klausantis aktoriaus viskas spektaklio scenoje ima rodytis taip racionalu ir paprasta, bet ši frazė atskleidžia, kiek daug pastangų reikalauja aktorystė.

Kita meilės pusė

Visiems, kurie linkę idealizuoti aktoriaus darbą, Marius Repšys atskleidė visai kitokią realybę – tai nei milijoniniai honorarai, nei tobulas gyvenimas. Klausantis pokalbio, viskas aktoriaus gyvenime atrodo paprasta, lyg taip ir turėtų vykti, nes kito kelio tiesiog būti negali. Marius drąsiai sako, jog „aktorius yra šuo.“ Juk personažą įkūnijantis žmogus vykdo režisieriaus valią ir norus, privalo atremti visus smūgius ir bandyti tol, kol pavyksta.

Improvizacijų metas

Pokalbio metu sunku buvo surasti žmogų, kurio veide nešviestų šypsena. Aktorius, rodos, savo paprastais juokeliais, pasakojimais apie linksmiausias spektaklių akimirkas ir Bitės Majos vaizdavimą, kai buvo penkerių – papirko visus. Energijos ir charizmos tikrai netrūko. Laikui senkant, dalyviai gavo progą išvysti ir nuodingo grybo vaidmenį gyvai, o viena laimingoji – gauti Mariaus Repšio vaidybos pradžiamokslį ir kelis patarimus.

Palinkėjimas

Atėjus laikui atsisveikinti, Mariaus buvo paprašyta palinkėti ko nors tiems, kurie ieško savęs arba tiesiog nesulaukia palaikymo iš savo aplinkos. Aktorius nedvejojęs pacitavo teatre rastos aforizmų knygelės ištrauką: „ar sugalvojai, kas Tu būsi? Nes greitai Tu būsi niekas.“ Ir primygtinai reikalavo nepamiršti, jog „gera nuotaika – visa ko eliksyras.“

 

Pokalbio pabaigoje aktorius padėkojo susirinkusiems, nuoširdžiai pagyrė pokalbio moderatorių ir visiškai neskubėjo namo, o su malonumu liko pasikalbėti ir nusifotografuoti su gerbėjais.

Justina Dagilytė
Visuomet pozityvus ir su šypsena,
Tavo „Kitas variantas”

Submit a Comment