PRAKALBINK SAVO SIELĄ

Birželio 27 dieną Kauno miesto moksleiviai jau ketvirtą kartą rinkosi į „Kito varianto“ organizuojamą viešą „Vasaros laboratorijos“ saviugdos paskaitą. Lektorės Giedrės Venclovienės kūrybiškos dirbtuvės „Mano sielos koliažas“ padėjo giliau pažvelgti į savo vidinius užkulisius ir pažinti save iš naujo.

Sielos koliažas – tai baimių, svajonių, talentų projekcija kortoje. Kiekviena jų – sielos atspindys, pasireiškiantis vaizdiniais, kurie byloja apie tikruosius žmogaus jausmus. Metodas plačiai naudojamas nuo 1989 metų. Jo autorė – menininkė, psichologė, psichoterapeutė Seena Frost, kuri apibendrino ir terapijai pritaikė archetipinės psichologijos programą. Paskaitos lektorė Giedrė V. sako, kad šis terapijos būdas padeda sujungti įvairias asmenybės dalis, išgydyti sielos žaizdas, priimti teisingus sprendimus. Jis ypač įtraukia, lavina kūrybiškumą, savęs ir kito pažinimą.

Prieš pradedant kelionę į savo gilumines erdves, G. Venclovienė pasidalijo asmeniniu patyrimu ir savo pačios  sukurtais sielos koliažais. Paprastumas, grožis, mistika, kartais, rodytųsi, dviprasmiški vaizdai atskleidžia net slapčiausius sielos aspektus, padeda transformuoti savo vidinį pasaulį.

Ko reikia norint pasidaryti savo asmeninę sielos koliažo kortą?

 • 12,5 cm. ilgio ir 20 cm. pločio kartoninės kortos,
 • Žirklių,
 • Sausų klijų,
 • Įvairiausių žurnalų,
 • 4 rūšių dovanų popieriaus.

Iš žurnalų reikia išsikarpyti pačių įvairiausių paveikslėlių, kurie jums patinka, kuriuos jaučiate, norite, kad jie būtų sielos koliaže. Tuomet iš jų atsirenkate tokius, kurie tinka pagal potemę. Pavyzdžiui, vaizdai, susiję su kelionėmis. Vien tik žmonių portretai, galbūt gėlės, augmenija, ar „šalti“ paveikslėliai. Toliau reikia juos suklijuoti ant kartono taip, kad neliktų jokių tuščių tarpų. Kitoje pusėje visą pagrindą užklijuojame pasirinktu dovanų popieriumi. Jis turi būti atrinktas pagal vieną iš keturių kortų temų:

 1. Komitetas – tai kortos, kurios atspindi psichologinį Aš. Tai asmeninis kūrėjo pasaulis. Aš mama, aš draugė, aš bijau, aš svajoju, aš nerimauju, aš laukiu…
 2. Bendruomenė – kortos, kuriose atsispindi santykiai su aplinkiniu pasauliu, pavyzdžiui, su mokytojais, šeimos nariais.
 3. Bendrakeleiviai – tai kortos, kuriose vaizduojami gyvūnai, susiję su čakromis.
 4. Taryba – kortos, kuriose atsispindi įvairūs archetipai, kuriose vaizduojama kolektyviai aptarinėjami dalykai: meilė, išdavystė, prasmė, draugystė.

Kortos pabaigimas – tai dar ne galutinis taškas. Suklijavus visą sielos koliažą prasideda tikrasis ėjimas į sielos gilumą. Norėdami suprasti, ką apie mūsų gyvenimą kalba kortų vaizdai, turime užduoti kelis klausimus.

Kortų aprašymo tvarka:

 • Mostis, t.y. kuriai iš keturių dimensijų korta priklauso (komitetas, bendruomenė, bendrakeleiviai, taryba)
 • Pavadinimas
 • Aprašymas (kas paveikslėlyje pavaizduota)
 • Klausimas: Kas tu esi ir ką gali man duoti?

Atsakymas: Aš esu…

Atsakymas: Aš…

 • Klausimas: Kaip aš prisiminsiu?

Atsakymas: …

 • Šios kortos šešėlis…
 • Citata…
 • Korta sukurta…

Jeigu norite patys išbandyti šį terapinį būdą, daugiau informacijos galite sužinoti adresu: www.soulcollage.com

Seminaro dalyvių atsiliepimai:

Buvo labai smagu sudalyvauti šioje paskaitoje. Nieko anksčiau nebuvau girdėjusi apie sielos koliažą, bet man labai patiko, tą patį vakarą netgi pasidariau dar vieną online casino canada kortą… Labai pravertė viskas, ką šiandien sužinojau. Dabar galėsiu papasakoti ir kitiems panašiais dalykais besidomintiems pažįstamiems žmonėms, kuriuos tikiuosi taip pat sudominti šiuo būtu atskleisti, išreikšti, perteikti save. Tikrai “užkabino” :) <Viktorija Mockutė>

Mano įspūdžiai tikrai teigiami ir malonūs. Labai patinka, tokie seminarai, kuriuose būna praktinių užduočių. Norėčiau tokių kuo daugiau. Viskas man tiko ir patiko. <Agnė Ramoškaitė>
Labai ačiū už tokį gražų renginį! Prisipažinsiu, į seminarą atėjau tikėdama, jog “Sielos koliažas” tėra metaforiškas pavadinimas, slepiantis koučingo pamokas. Išėjau, supratusi, jog klydau. Be galo įdomus ir “užkabinantis” darbas! Pirmąsias nuotraukas iš žurnalo rinkausi abejingai – ką paprasti, su mumis nesusiję paveiksliukai gali pasakyti apie mūsų dvasinę būseną? Tačiau netrukus išplėšytų lapelių krūvelė gerokai padidėjo, pradėjau pastebėti ir dėsningumus, galiausiai, drebančiais pirštais klijavau savąją “kortą”, o kai gavau rezultatą… Be galo nusivyliau. Visa kortelė išklijuota įvairiausiais moterų atvaizdais – šiek tiek pasimečiau, nesupratau, ką tai galėtų reikšti… O tuomet prasidėjo antroji dalis – koliažo paaiškinimas. Įvairiausi klausimai, kurie padeda susitapatinti su savo darbu. Moterų veidai, dailios “vintažinės” nuotraukos pasirodė visai kitokios, kai ėmiau jas tarytum “kalbinti”, uždavinėti klausimus. Paprastutis koliažas, padarytas per beveik valandą, parodė man gan didelį asmenybės trūkumą, kurį vis dažniau pastebėdavau, tačiau negalėdavau su juo susitaikyti. Taigi iš seminaro išėjau kupina minčių galva – ką jau nuo šios akimirkos galėčiau pakeisti savo gyvenime, o kam dar prireiks laiko…Esu be galo dėkinga visam Kito Varianto kolektyvui! Didžiausios sėkmės, vykdant jūsų projektus (:   <Rasa Bortkevičiūtė>

Kaip visuomet ėjau į paskaitą vedamas smalsumo ir nežinios – kas gi ten bus? Ar man labai patiks? Vartydamas žurnalus stengiausi, kad galvoje būtų visiškai tuščia, nors kartkartėmis mintimis vis nuklysdavau į klausimus: „Kaip tai atrodys? Ar šita nuotrauka tiks prie kitų?“ Toliau sekė karpymas, kurį aš asocijuoju su emocijų išliejimu. O užbaigus kortas reikėjo jas aprašyti. Gavome klausimus, iš kurių ne visi buvo aiškiai suprantami, todėl pasisiūliau „būti demonstracija“. Mano kortos jausmas buvo: jaukumas, prisiminimai, nostalgija. Atsakinėjant į klausimus, beieškant ir asocijuojant situacijas, pradėjau gilintis ir nepritrūkau apmąstymų netgi paskaitai pasibaigus. Nesigailiu nuėjęs sužinoti, kas yra sielos koliažas, nes man labia patiko ir rekomenduoju išmėginti šį terapijos būdą. Gražu negražu nebūna! Juk tai jūsų pasąmonė išreikšta vaizdiniais! Ačiū visiems buvusiems šioje paskaitoje. <Tauras Šalna>

Neringa Kasparaitytė, Viešųjų ryšių komanda, Kaunas

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.